جَوگیر مارکتینگ – استراتژی نه چندان جدید بازاریابی و فروش

جوگیر مارکتینگ یکی از استراتژی های بسیار رایج، بسیار قدرتمند و پرکاربرد در کشور عزیزمان است. در گام اول مخاطب را با دز متناسبی از توهم و هیجان، جوگیر کرده و در گام دوم به او این احساس القا می شود که نابغه ای است که تابحال کشف نشده؛ مانند بنز بیچاره ای که آجر حمل می کند.

از آنهایی که قشر عظیمی در کشورمان چنین تصور می کنند که نبوغ آنها نادیده گرفته شده (این منم که خوبی هامو کسی هرگز نشناخته و الی آخر…) و درپی کشف شدن هستند و البته تمایلی هم به پرداختن هزینه رشد ندارند لذا استراتژی جوگیر مارکتینگ اغلب جواب مثبت داده و مخاطب در دام طمع خود می افتد. (این مطلب در روانشناسی و جامعه شناسی بحث قشنگی دارد).

در حالت دیگر اگر این اتفاق نیفتد به این دلیل که فرد حال تلاش برای تحقق رویاها و خواسته هایش را ندارد بازهم با اندک امیدی در دلش خود را متقاعد می کند که ” می دونم نمیشه اما اگه یه درصد بشه چی میشه”

چنین است که چون اغلب بدنبال راه در رو و میان بر می گردیم تا یک شبه پولدار شویم و زرنگ باشیم لذا از ما زرنگتر ها به ما پیشنهاد یک شبه پولدار شدن می دهند و در آخر آنها هستند که با سو استفاده از سودای یک شبه پولدار شدن ما خودشان یک شبه پولدار می شوند.

کلام آخر اینکه چطور جوگیرمارکتایز نشیم؟

کافیه یک شبه پولدار شدن و یک شبه ره صدساله رفتن را فراموش کنید! نه؟ نمی تونید؟

پس برای ثبت نام و یادگیری جوگیرمارکتینگ لطفا در سایت ثبت نام نمائید. 😉

به امید دیدار

پی نوشت: همه ی ما در آلوده سازی فضای آموزشی و پیچیده کردن نحوه تشخیص درست از غلط نقش داریم. اگر جامعه امروز ما نسبت به آموزش بی اعتماد است علتش آن است که سالها و بارها تبلیغات و ادعای دروغ به خوردش داده شده و به دفعات مانند کیسه پولی دیده شده است که هرکس زودتر آن را شکار کند برنده است. اگر امروز هزینه رشد و موفقیت زیاد شده است و اگر هزینه و ریسک اعتماد و شراکت بشدت بالا رفته است، دود آن در چشم همه ما خواهد رفت؛ حتی در چشم خود جوگیرمارکترها!

فقط جوگیرمارکترها مقصر نیستند چراکه سایرین نیز با قربانی و ناتوان دیدن خودشان منتظر لوبیای سحرآمیز هستند که از آنان طعمه هایی ساده لوح می سازد. وقتی همه ما نسبت به هم بی اعتماد شویم در یک نگاه سیستمی این بی اعتمادی بارها و بارها به تک تک ما باز خواهد گشت و فرد فرد ما از عدم اعتماد آسیب خواهیم دید.