Gamification

در دنیایی که به دلایل مختلف از جمله رقابت زیاد، هر روز نیاز به روشهای بازاریابی جدیدتر بیش از پیش احساس می شود و تجربه و علوم مختلف از جمله روانشناسی برای خلق روشهای جدید در کنار هم قرار می گیرند، Gamification به عنوان یک استراتژی قدرتمند هر لحظه جای خود را بیشتر باز می کند.

Gamification به معنی استفاده از تفکر بازی ها برای هدفی غیر از بازی است. بدین صورت که با خلق یک بازی هدفدار، در یک پروسه پیش بینی و طراحی شده مشتریان بالقوه را تحت تاثیر قرار می دهند. به آنها بازی های جدی(Serious Games) نیز می گویند که درواقع تفاوت اصلی آنها با سایر بازی ها که هدف اصلیشان سرگرمی است نیز همین می باشد. نمونه های بسیار ساده و کارآمد آن در FaceBook و LinkedIn و بسیاری سایت های دیگر قابل مشاهده است. همینطور در برخی شرکت های داخل ایران نیز از آن استفاده شده است.

Gamification
Gamification

70% از 2000 کمپانی برتر جهان از این استراتژی بمنظور بازاریابی محصولات و خدمات خود بطور گسترده استفاده کرده اند و استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است بطوریکه حتی رشد آنرا با جوامع مجازی مثل فیس بوک مقایسه می کنند.

Gamification
Gamification

این مفهوم اولین بار در سال 2002 توسط ابداع شد نیک پلینگ ابداع شد.

برای مشاوره و امکان سنجی پیرامون بکارگیری این استراتژی نوین در کسب و کار خود، می توانید از فرم زیر استفاده کنید و در بخش موضوع، عبارت “Gamification” را قید نمایید.

[contact-form-7 id=”1474″ title=”مشاوره کسب و کارهای اینترنتی”]

مطالب مرتبط:

راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی

مشاوره eBusiness

تحقیقات بازار

دیدگاهتان را بنویسید