Gamification | کیارش عباس زاده | مشاوره بازاریابی و جذب سرمایه با بنیانگذار زودفود (اسنپ فود)
Consult[@]Abbaszadeh.org
76 55 27 88 21 98+
برای اطلاع از رویدادها، نام خود را به 3000234944 پیامک کنید

در دنیایی که به دلایل مختلف از جمله رقابت زیاد، هر روز نیاز به روشهای بازاریابی جدیدتر بیش از پیش احساس می شود و تجربه و علوم مختلف از جمله روانشناسی برای خلق روشهای جدید در کنار هم قرار می گیرند، Gamification به عنوان یک استراتژی قدرتمند هر لحظه جای خود را بیشتر باز می کند.

Gamification به معنی استفاده از تفکر بازی ها برای هدفی غیر از بازی است. بدین صورت که با خلق یک بازی هدفدار، در یک پروسه پیش بینی و طراحی شده مشتریان بالقوه را تحت تاثیر قرار می دهند. به آنها بازی های جدی(Serious Games) نیز می گویند که درواقع تفاوت اصلی آنها با سایر بازی ها که هدف اصلیشان سرگرمی است نیز همین می باشد. نمونه های بسیار ساده و کارآمد آن در FaceBook و LinkedIn و بسیاری سایت های دیگر قابل مشاهده است. همینطور در برخی شرکت های داخل ایران نیز از آن استفاده شده است.

Gamification

Gamification

۷۰% از ۲۰۰۰ کمپانی برتر جهان از این استراتژی بمنظور بازاریابی محصولات و خدمات خود بطور گسترده استفاده کرده اند و استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است بطوریکه حتی رشد آنرا با جوامع مجازی مثل فیس بوک مقایسه می کنند.

Gamification

Gamification

این مفهوم اولین بار در سال ۲۰۰۲ توسط ابداع شد نیک پلینگ ابداع شد.

برای مشاوره و امکان سنجی پیرامون بکارگیری این استراتژی نوین در کسب و کار خود، می توانید از فرم زیر استفاده کنید و در بخش موضوع، عبارت “Gamification” را قید نمایید.

نام و نام خانوادگی (الزامی)

ایمیل (الزامی)

تلفن تماس (الزامی)

وبسایت یا پروفایل LinkedIn

موضوع

شرح مختصر

لطفا کد زیر را وارد نمایید
captcha

مطالب مرتبط:

راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی

مشاوره eBusiness

تحقیقات بازار