اندازه گیری اثربخشی مشاوره های استارتاپ و کسب و کار

داده های تجربی ما نشان می دهد که هر مشاوره تا 12.5 برابر هزینه اش برای مراجع بازگشت مالی دارد!

داشتم بررسی می کردم افرادی که برای مشاوره های مختلف تحت عناوین شروع استارتاپ، کسب و کار، توسعه و بهینه سازی فروش، تدوین طرح توسعه و طرح تجاری، جذب سرمایه و مسائل دیگر به من مراجعه می کنند چه بازخوردی می گیرند. برای خودم خیلی اهمیت دارد که وقتی شخصی هم هزینه می کند و هم زمان می گذارد و مهمتر از همه اعتماد می کند، بتواند نتیجه هم بگیرد. نوع نتیجه ای که مخاطب می گیرد بر اساس تعریف و انتظاری که دارد متفاوت است و در اینجا سعی شده یکی از این نتایج بصورت کمی و تقریبی محاسبه شود.

بعنوان مثال، یکی از استارتاپهایی که مدتی مشاور اونها بودم در طول چند ماه موفق به جذب 1،450،000،000 تومان سرمایه شد.

علاوه بر بازخوردهایی که مدتی بعد مشاوره با پیامک از افراد گرفته می شود؛ بررسی ها ما نشان داده که هر مشاوره حداقل 5،000،000 تومان در هزینه های آتی مراجعان صرفه جویی کرده و این مبلغ بر اساس صنعت ها و نوع کار مخاطب تا 10 ها برابر متغیر بوده است. یکی از روشهایی که این اطلاعات از آن استخراج شده است مقایسه ی روشها و روندهای اتخاذ شده و یا جاری در شرکت ها و اشخاص پیش از مراجعه با روندها و رویه های اتخاذ شده و یا اصلاح شده بعد از مشاوره می باشد. همینطور در دوره های آموزشی و کلاس های طولانی مدت برای رصد نتایج و تغییری که در افراد اتفاق می افتد از تست های مختلف استفاده می کنیم تا عملکرد تیم خودمان را نیز مانیتور و در صورت نیاز بهبود بخشیم.

عدد 5 میلیون تومان که در محاسبات بالا بدست آمده است برای استارتاپ هایی است که با سرمایه کم آغاز کرده اند و 5 میلیون تومان می تواند کل سرمایه آنها باشد لذا برای یک استارتاپ عدد بزرگی است.

امیدوارم توفیق داشته باشیم بیشتر و بهتر به مردم این کشور خدمت کنیم.

اگر موجب رضایت شما شدیم از ما سخن بگویید، اگر نه با خود ما بگویید

مشاوره استارتاپ و کسب و کار

نرخ بازگشت سرمایه گذاری در مشاوره های استارتاپ و کسب و کار

پی نوشت:

مشاوره های ما بصورت انفرادی و تیمی صورت می گیرد. در برخی مواردی که لازم است متخصصان دیگر و حتی روانشناس تیم ما در جلسه حضور خواهند داشت تا نتایج بهتری حاصل شود.

در حال حاضر مشاوره به دو صورت تلفنی و حضوری امکانپذیر است. برای اطلاعات بیشتر با این شماره 88275576-21-98+ تماس بگیرید و یا از طریق لینک های بالا سمت چپ سایت زمان مورد نظر خودتان را رزرو نمائید.

مشاوره فوری

نیاز به کمک یا سوال دارید؟