بازاریابی و فروش نوین

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

بعنوان یک کارآفرین از زمانی که زودفود را در سال 1388 راه انداختم تا به امروز که در کسب و کارهای مختلفی مانند شرکت سرمایه گذاری پرشین و بیدینگ فعالیت داشته ام، همینطور زمانی که بعنوان منتور استارتاپ ها در شتابدهنده ها و مشاور شرکت های نوپا در صندوق نوآوری و شکوفائی انجام وظیفه نموده ام،  همواره یکی از چالش های اساسی و کلیدی استارتاپ ها و کسب و کارها، تجاری سازی و تسهیل فرآیند بازاریابی و فروش بوده است. هیچ کسب و کار غیر دولتی را پیدا نمی کنید که بدون فروش بتواند زنده بماند و هر روز که می گذرد نیاز به روشهایی جدیدتر و کاراتر داریم چرا که رقابت در حال افزایش است. در اغلب استارتاپ ها و شرکت هایی که با آنها سروکار داشته ام، محدودیت منابع زمانی و مالی و نیروی انسانی قابل رویت بوده و خودم نیز به دلیل مسئولیت هایی که در زودفود (اسنپ فود فعلی)، پرشین و کسب و کارهای دیگر داشته ام، بطور مستمر بدنبال راه حل های جدید و سریع و دقیق بوده ام؛ آنچه در جستجویش بوده ام امروز در اصطلاح هک فروش و هک رشد نام گرفته است.

کتاب هک فروش که اخیرا با همراهی انتشارات نشر نوین منتشر شد، به افراد استارتاپی توصیه می شود چراکه ما در استارتاپ ها همیشه با محدودیت منابع و زمان روبه رو هستیم و نیاز داریم روشهای بهینه و سریعتری برای فروش بیاموزیم. صد البته روشهای توضیح داده شده در این کتاب جایگزین درک عمیق بازاریابی و استراتژی های خلاق و هوشمند مرتبط با آن نمی شود. هک فروش از آن منظر قابل درک است که بکارگیری علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی به کمک فروشندگان آمده و تلفیق آنها با علم بازاریابی و فروش موجب نتایج سریع تر و بسیار موفقیت آمیز شده است. همینطور تلفیق علوم روانشناسی، جامعه شناسی، شخصیت شناسی در کنار علوم ذکر شده، چیزی خواهد بود که هر فرد استارتاپی بلندپرواز رویای آن را دارد و خبر خوب اینکه در سالهای اخیر تیم ما بصورت کاربردی روی این مباحث فعالیت پیوسته داشته است و به مرور نتایج آن در کتاب های آتی منتشر و در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. هک فروش را می توان اینطور تعریف نمود: بکارگیری علوم مختلف درکنار روش های آزموده شده برای تحقق اهداف فروش با هزینه کمتر، در زمان کوتاه تر و به شیوه کارآمدتر.

در ادامه آمارهایی از تکنولوژی ها و تکنیک های رایج در بازاریابی و فروش را برایتان آورده ام.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”9565″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”9566″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”9570″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

نیاز به کمک یا سوال دارید؟