تجاری سازی ایده و اختراع

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

در کشور ما افراد خلاق، دانا و باهوشی زندگی می کنند که ایده های بسیاری در ذهن دارند، برخی شان اختراع دارند و اندکی از آنها حتی اختراعات یا طرح صنعتی خودشان را نیز در اداره مالکیت صنعتی ثبت کرده اند. چیزی که بسیار حائز اهمیت است توجه به این مطلب است که کدامیک از این ایده ها، اختراعات و طرح های صنعتی می تواند از لحاظ اقتصادی نیز توجیه پذیر باشد تا قبل از اینکه وقت و عمر و انرژی و سرمایه تان را روی آن بگذارید، ابتدا انتخاب درستی داشته باشید.

خیلی دلم می خواهد این مطلب را یادآوری کنم که ایده خوب صرف نظر از اینکه بازار دارد یا نه برای هر کدام از ما متفاوت است. یعنی یک ایده بسیار ناب می تواند برای من مناسب باشد و برای دیگری مناسب نباشد به این علت که توانایی ها و و منابع ما متفاوت است؛ بنابراین ضرورت دارد هر کدام از ما ایده ای را برای کسب و کارمان انتخاب کنیم که نه تنها بازار داشته باشد بلکه بیش تز از همه خودمان بتوانیم آن را خوب اجرا کنیم.

سوال غلط: چه ایده ای بازار دارد و مناسب است؟

سوال درست: چه ایده ای علاوه بر این که بازار دارد، مناسب من است؟

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”9498″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”9499″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”9500″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”9501″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

نیاز به کمک یا سوال دارید؟