زودفود

 

مراحل تکامل زودفود

زودفود از کجا آغاز شد؟

زودفود تقریبا از روزهای آغازین نوروز 1388 (سال 2009میلادی) در انگلستان آغاز شد. در ابتدا بدون نام و نشان و گنگ بود.

چهار ماه بعد همراه من به ایران سفر کرد. در ساعت های اولیه نیمه شب ورودش به ایران حوالی 4 صبح با پدرم مطرح شد. ساعت 5 صبح طرح ابتدایی و Business Plan اجمالی آن نوشته شد. ساعت 9 صبح با اعضای گروه خدمات شبکه مطرح شد. سپس این سفر به همراه هشت نفر دیگر از محله گیشا در غرب تهران (تیرماه 1388) آغاز گشت.

در نقطه آغاز به دید بیش از 90 درصد نظاره گران، مانند متوهمانی خوش خیال دیده می شدیم. تنها دلگرمی ها و حمایت های پدر، مادر و عموی عزیزم بود که موجب  تداوم مسیر ناهموار و نامعلوم این کسب و کار در آن زمان شده بود و بعدها نیز با حمایت خانواده سایر افراد تیم دلگرم تر شدیم.

نام زودفود از کجا آمد؟

مثل نام گذاری برای هر نوزاد، ورق ها، دفترها، کتابها و ایده ها و نظرات بسیاری جمع آوری شد. هیچ کدام بطور کامل به دل همه ننشست تا در نهایت مادرم نام زودفود را پیشنهاد دادند. به نوعی به دل همه نشست. همه راضی و خوشحال بودند از این نام. ساده بود، معنا داشت و می شد با آن فلسفه سازی کرد، به دل می نشست، درخاطر می ماند، دیکته انگلیسی آن راحت بود و فقط به یک شکل قابل نوشتن بود؛ همه آنچه همگی می خواستیم در یک کلمه خلاصه شد. شرکت با آن شکل گرفت، هویت یافت و امروز علی رغم همه کاستی های موجود به یک برند تبدیل شده که نام خود را از آن روز به همراه دارد.

چه کسی حمایت کرد تا زودفود شکل گرفت؟

خداوند حمایت کرد و بی نیاز شدیم.

در واقع هیچ کس جز خانواده های ما که به ایمان و پشتکار ما اعتماد کردند شخص دیگری همراه ما نبود. آن روز آنها فرزندان کم تجربه در اداره کسب و کار خود را حمایت کردند.

در طول مسیر هیچ کمک مالی از بیرون وجود نداشت، اگر هم کمک مالی دیگری بود به اندازه ای برای بدست آوردن آن باید هزینه می شد که در مجموع عملا ما را از نقطه موجود بالاتر نمی برد.

در این میان نمی توان از رستوران دارانی که با نگرش و دورنمای بلند خود ما را حمایت کردند نام نبرد. آنها در همان ابتدا که هیچ چیزی بجز یک سایت خالی هنوز شکل نگرفته بود به ما می گفتند “این کار میگیره”. حمایتی معنوی و بسیار با ارزش که نمی توان چیز دیگری را جایگزین آن کرد. (رستوران کاویس، رستوران سهیل، رستوران هات چیک، سفره خانه هزار و یک شب و …)

زودفود به زبان آن روزها:

برای بسیاری از ما سفارش اینترنتی غذا تا قبل از زودفود تنها یک رویا بود؛ در سال 1388 این رویا به واقعیت پیوست و ظرف مدتی کوتاه در میان مردم ایران طرفداران بسیاری پیدا کرد.

زودفود یکی از برجسته ترین سایت های ایرانی در زمینه تجارت الکترونیک است. شرکت آرمان با برند زودفود، بنیانگذار تجارت الکترونیک غذا در ایران  است که اولین سایت سفارش اینترنتی غذا را از آذر سال 1388 در شهر تهران راه اندازی کرده و به همراه خود یک فرهنگ جدید سفارش غذا را به ارمغان آورده است. (شروع زودفود فروردین 1388 و شروع سرویس دهی سفارش اینترنتی، آذر 1388)

در حال حاضر زودفود بیش از 1000 رستوران عضو دارد و این تعداد درحال افزایش است.

رسالت معنوی زودفود(سال 1388):

تیم زودفود

رئیس هیات مدیره و نایب رئیس هیات مدیره (پدر و عمویم) هر یک دارای بیش از 30 سال تجربه مدیریت در سازمانهای دولتی و خصوصی می باشند. بهره گیری از تجربیات و دانش این دو مدیر با سابقه، تاثیر بسزایی در مدیریت استراتژیک و راهبردی این شرکت در بر داشته که یکی از نتایج آن رشد سریع زودفود در شرایط رکود شدید اقتصادی ایران بوده است.

در میان پرسنل شرکت زود سرویس آرمان (تیم زودفود) کار تیمی و انسجام گروهی از جایگاه بالایی برخوردار بوده و تیم زودفود خود را یکی از پیشتازان کار گروهی منسجم در ایران به شمار می آورد. برای بهبود نتایج بدست آمده در هر زمینه و متناسب با موضوع مورد نظر، از نظریات و مشاوره کارشناسان بنام و مجرب استفاده شده است. همه افراد تیم پشتیبانی زودفود آموزش های لازم درمورد نحوه گفتگو با مشتری و همچنین مدیریت ارتباط با مشتری را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

خدمات زودفود:

 سفارش اینترنتی غذا از سایت زودفود با 3 روش پرداخت آنلاین، اعتباری و حضوری

 سفارش تلفنی متمرکز  از  شبکه  سراسری زودفود با شماره ویژه 80801498

سفارش عمده غذا همراه با تخفیف ویژه زودفود و برنامه غذایی مدون

برگزاری جلسات، میهمانی ها و مجالس

ارائه کارت های اعتباری و تخفیف به کارمندان و مدیران شرکت ها برای خرید از رستورانهای عضو شبکه زودفود

استفاده از سایت زودفود چه مزایایی دارد؟

عضویت رایگان و پروفایل شخصی

 اشتراک رستورانهای زودفود با یک بار عضویت

تنوع بی نظیر غذاها اعم از  ایرانی، سنتی، خانگی، پیتزا، ساندویچ، فست فود، ایتالیایی، دریایی، چینی و بسیاری دیگر

 روش های پرداخت متنوع؛ حضوری، آنلاین، اعتباری

 5% تخفیف ویژه زودفود برای اعضای سایت  به ازای هر سفارش

 مشاهده منوی عکس دار و به روز رستوران ها

 آشنایی با رستورانهای جدید به همراه اطلاعات و عکس آنها

فرهنگ زودفودی

زودفود از نگاه رسانه ها

زودفود در جوامع مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نیاز به کمک یا سوال دارید؟