3 راهکار برای افزایش فروش در دوران رکود

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

در دوران رکود هزینه ها سر به فلک می کشد و نگرانی مدیران  در مورد بازده روشهای تبلیغاتی و عملکرد پرسنل فروش به اوج خود می رسد چرا که برای بسیاری از شرکت ها تنها روزنه ی امید در واحد فروش خلاصه می شود. از این رو راهکارهایی کم هزینه و اجرایی در راستای افزایش فروش تقدیم شما می کنم.

  • هزینه جذب مشتریان جدید بسیار بیشتر از هزینه نگه داشتن یا فروش مجدد به مشتریان فعلی است بنابراین توصیه می شود بجای صرف هزینه برای فروش به مشتریان جدید، روی مشتریان حال حاضر شرکت تان تمرکز کنید و بدنبال روشهایی باشید که بتواند نیازهای آنها را بهتر و بیشتر تامین کند. بررسی کنید که آنها به چه چیزهای دیگری نیاز دارند، کدام شان نیاز به سرویس یا محصولات اضافه دارند، کدام شان حاضرند شما را به دیگران معرفی کنند و برای آنها پاداش تعیین کنید.
  • از تبلیغات و اطلاع رسانی های پراکنده و غیر علمی که بازار هدف دقیقا مشخص نشده و یا دسترسی به مشتریان هدف سخت و یا هزینه زیادی در بر دارد پرهیز کنید. بازاریابی چریکی به شما می آموزد که چطور بر پایه درک عمیق مشتریان و بکارگیری تکنولوژی و تلفیق آنها با خلاقیت می توانید به هزینه کم چندین برابر روش های دیگر بازخورد مثبت بگیرید و فروش تان را افزایش دهید.
  • همیشه رقبا بد نیستند. بیاموزید که چطور از نیروی رقبا برای کسب و کار خودتان استفاده کنید. رقابت همیشه ضروری نیست! بازاریابی جودویی به شما می گوید که چطور نیروی حریف را بکار بگیرید. خیلی اوقات شما می توانید از رقابت مستقیم پرهیز کنید؛ کافیست هوشمند باشید.

در حالت ایده آل شاید بتوانید رقبایتان را به شریک تجاری مبدل سازید و شبکه ای قدرتمند از آنها بسازید.(مدل دلتا)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

مشاوره افزایش فروش

پکیج افزایش فروش

نیاز به کمک یا سوال دارید؟