4 روش برای پیدا کردن و عیارسنجی ایده و کسب درآمد از استارتاپ

کوتاه مختصر و مفید برای آنهایی که فرصت یا حوصله ی خواندن نوشته های طولانی را ندارند. برای آنهایی که سوال می کنند ایده استارتاپی از کجا پیدا کنیم در چهار مورد راه حل هایی را اشاره می کنم.

1- به آرزوها و رویاهای خودتان و دیگران توجه کنید. ببینید کدام خواسته یا آرزو است که مردم با حسرت درباره اش صحبت می کنند و ممکن است از نگاه شما امکان پیاده سازی داشته باشد. برای یاد گیری سنجش امکان پیاده سازی ایده ها، متودولوژی های استارتاپ مثل لین، کنوس و سایر متودها را یاد بگیرید.

2- غرغرها، نگرانی ها، آه و ناله های روزمره ی مردم را بشنوید و درکشان کنید. ببینید چه کاری برایشان می توانید انجام دهیدم. فکر کنید اگر چه محصول یا خدماتی وجود داشت مسائل و مشکلات آنها کاهش پیدا می کرد. همین موارد می تواند ایده ی مناسب برای شروع یک استارتاپ خوب باشد.

3- ایده های استارتاپی که در کشورهای غربی مثل ایالات متحده آمریکا و اروپا اجرا شده است را بررسی کنید و ببینید زمان اجرای کدامشان در ایران فرا رسیده است.

4- با روشهای بالا ایده های زیادی به ذهنتان خطور خواهد کرد که نیاز دارید آنها را اولویت بندی و غربالگری کنید. ابزار ساده و بسیاری قدرتمندی ارزیابی ایده های استارتاپی در سایت من وجود دارد که به راحتی می توانید از آن کمک بگیرید و ایده هایتان را عیارسنجی کنید. این ابزار را می توانید در صفحه اول سایت من (www.Abbaszadeh.org) با عنوان استراتژی شروع کسب و کار در بازار ایران مطالعه کنید.

نیاز به کمک یا سوال دارید؟