شرکت سرمایه گذاری پرشین – Real Estate Project Marketing (PropTech)

شرکت سرمایه گذاری پرشین - فعال در حوزه مدیریت بازاریابی و مهندسی فروش املاک (Project Marketing in PropTech)

پراپ تک یا پراپتک از تلفیق Property و Technology شکل گرفته و بصورت PropTech رواج پیدا کرده است که با حوزه FinTech نیز اشتراک دارد. کاربرد تکنولوژی و فناوری در حوزه املاک، ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری بسیار گسترده است و در طول سال‎‌های گذشته در سراسر جهان، سرمایه گذاری بسیاری در این بخش انجام شده است. شرکت سرمایه گذاری پرشین را شاید می‌توان اولین و به عبارتی موفق ترین شرکت Project Marketer حوزه PropTech  در ایران دانست. این شرکت تجارب، دستاوردها و نتایج مالی بسیار ارزشمندی در سال‌های گذشته بدست آورده که موجب سوق یافتن بسیاری از پروژه‌های ملکی مشهور ایران به سوی این شرکت شده است. در ادامه به موج‌های تکنولوژی در حوزه PropTech اشاره شده و پس از آن لینک مطالبی ذکر شده تا بتوانید با بخشی از فعالیت‌های شرکت پرشین بیشتر آشنا شوید.

موج های تکنولوژی در حوزه املاک و پراپتک - Proptech

تخصص‌ها و تکنولوژی‌های بسیار متنوعی در این حوزه کنار هم جمع شده اند تا ارزشی را خلق کنند که بتواند نیازهای بیشتری از مشتریان را تامین نماید. بر اساس یکی از تحقیقات انجام شده، پیش بینی می‌شود که استفاده از هوش مصنوعی (AI) در این حوزه، تا 71 درصد سودآوری را افزایش دهد. پرینت سه بعدی و ساختمان‌های هوشمند، از دیگر مواردی است که در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند و استفاده از آن‌ها به سرعت رشد می‌کند. علوم کامپیوتری و نرم افزاری، هوش مصنوعی (AI)، AR یا واقعیت افزوده، VR یا واقعیت مجازی، IoT یا اینترنتی اشیاء در کنار علوم شناختی و اقتصاد رفتاری، از جمله علوم و تکنولوژی‌های پرکاربرد در این زمینه هستند.

تخصص‌ها و تکنولوژی‌های بسیار متنوعی در این حوزه کنار هم جمع شده اند تا ارزشی را خلق کنند که بتواند نیازهای بیشتری از مشتریان را تامین نماید. بر اساس یکی از تحقیقات انجام شده، پیش بینی می‌شود که استفاده از هوش مصنوعی (AI) در این حوزه، تا 71 درصد سودآوری را افزایش دهد. پرینت سه بعدی و ساختمان‌های هوشمند، از دیگر مواردی است که در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند و استفاده از آن‌ها به سرعت رشد می‌کند. علوم کامپیوتری و نرم افزاری، هوش مصنوعی (AI)، AR یا واقعیت افزوده، VR یا واقعیت مجازی، IoT یا اینترنتی اشیاء در کنار علوم شناختی و اقتصاد رفتاری، از جمله علوم و تکنولوژی‌های پرکاربرد در این زمینه هستند. همانطور که گفته شد اصطلاح PropTech  که در حوزه املاک جهان رایج است به معنی بکار گیری تکنولوژی در حوزه املاک می باشد و اصطلاح دیگر این حوزه یعنی ConTech نیز با مفهومی مشابه به معنای استفاده از فناوری در حوزه ساخت و ساز (Construction) است. تصویر زیر برخی از استارتاپ های حوزه پراپتک و کانتک در ایران و جهان را نشان می دهد که آینده املاک و ساخت و ساز را متحول خواهند ساخت.

تکنولوژی ها در حوزه املاک و پراپتک | Property + Technology

PropTech Venture Map در سال 2021

نقشه ظهور استارتاپ های حوزه کانتک (ConTech)

کانتک یا بکارگیری فناوری در ساخت و ساز

مفاهیم مختلفی مانند Crowdfunding به معنی تامین مالی جمعی، Crowdsourcing به معنی جمع سپاری با اهداف گوناگون، REIT یا Real Estate Investment Trust که به شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری املاک و مستغلات اشاره دارد و مورد دیگر RegTech به معنای فناوری مقرراتی (قانونگذاری یا رگولاتوری) است که در حوزه هایی که فناوری توسعه و گسترش پیدا کرده، ضرورت می یابد. پلتفورم ها و استارتاپ های حوزه پراپتک و کانتک در جهان، از فناوری ها و تکنولوژی هایی مانند هوش مصنوعی (AI) برای افزایش سوددهی استفاده می کنند و در این میان، برون سپاری جمعی، تامین مالی جمعی، فروش متری و یا حتی سانتی متری ملک نیز شیوه هایی برای خلق ارزش در این حیطه هستند. این فناوری ها برای بهینه سازی فرآیندهای خرید و فروش و بسیاری از اهداف دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

در تصاویر زیر، استارتاپ های حوزه پراپتک و املاک که در آسیا و اروپا فعال هستند را می بینید.

در تصاویر زیر، استارتاپ های حوزه پراپتک و املاک که در آسیا، اروپا، آمریکا و سایر نقاط جهان فعال هستند را می بینید.

بکارگیری و استفاده از تکنولوژی‌هایی مانند واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) در حوزه املاک و پراپتک

اپلیکیشن ها و کارکردهای پراپتک (PropTech)

اندازه بازار پراپتک (PropTech) در حال حاضر  و پیش بینی تا سال 2032

10 کشوری که بیشترین سرمایه گذاری را در حوزه پراپتک انجام داده اند

سرمایه گذاران فعال در حوزه پراپتک (PropTech) و املاک جهان

معاملات حوزه پراپتک بر اساس منطقه (قاره ها) و 10 نمونه تاپ در جهان

ایده‌های حوزه پراپتک (PropTech) و املاک

ترندهای کلیدی حوزه پراپتک (PropTech)

پراپتک (PropTech) و املاک مسکونی

پراپتک (PropTech) و املاک تجاری

برخی راه حل‌ها و کاربردهای تکنولوژی در حوزه املاک و پراپتک

اگر در حوزه پراپتک، هوش مصنوعی، املاک و Project Marketing پیشنهاد یا درخواستی دارید، می‌توانید از فرم زیر استفاده کنید.

برخی لینک‌های مفید در این حوزه

نیاز به کمک یا سوال دارید؟