فرهنگ زودفودی

فرهنگ زودفودی
فرهنگ زودفودی – zoodfood.com

زودفود فرهنگ جدید سفارش غذا:  

زودفود به معنی فرهنگ جدید سفارش غذا است. در نگاه کلان این فرهنگ جدید و استفاده از سیستم سفارش اینترنتی زودفود مزایای بسیاری برای جامعه و کشور ما خواهد داشت که به اختصار به مواردی اشاره می گردد:

1- زودفود و محیط زیست:

با توجه به معرفی رستورانها در سایت زودفود و اینکه لیست همه غذاها بصورت آنلاین قابل رویت هستند بنابراین نیاز رستورانها به چاپ منو و تراکت برای معرفی رستوران و نمایش لیست غذاها مرحله به مرحله و به مرور کاهش می یابد. لذا متعاقب آن مصرف کاغذ کاهش یافته و این امر در دراز مدت به حفظ هر چه بیشتر منابع طبیعی کمک شایانی می نماید.

 تبلیغات کاغذی کمتر ===> درخت بیشتر  ===>  محیط زیست سالمتر  ===>  زندگی بهتر

بسیار اتفاق می افتد برای یافتن یک رستوران جدید که اطلاعاتی از آن نداریم، مجبور به خیابان گردی با اتومبیل شخصی خود می شویم. استفاده از اتومبیل شخصی به منظور پیدا کردن یک رستوران دلخواه جدید نه تنها وقت زیادی از ما می گیرد بلکه موجب مصرف سوخت بیشتر و در نهایت منجر به آلودگی محیط زیست خود ما می گردد. این در حالیست که با بهره گیری از تکنولوژی روز می توانیم به سهولت به هدف خود دست یابیم و گستره وسیعی از رستورانهای متنوع را در مقابل خود داشته باشم. بدین ترتیب هم در وقت خود صرفه جویی کرده ایم و هم در مصرف سوخت؛ به علاوه محیط زیست سالمتری نیز خواهیم داشت. (زودفود و فیدیلیو دو سایتی هستند که در این زمینه گام های موثری برداشته اند)

  • کاهش ترافیک و مصرف سوخت:

با زودفود دیگر برای کشف رستورانهای جدید نیازی به سفر داخل شهری نخواهد بود، از ترددهای بی مورد و غیر ضروری کاسته خواهد شد و در نهایت شما نیز همچون ما سهم کوچکی در کاهش ترافیک و متعاقب آن کاهش مصرف سوخت خواهید داشت.

  • کاهش آلودگی هوا:

وظیفه هر شهروند تهرانی است که در حد اقتضای خودش به کاهش آلودگی و افزایش هوای پاک برای همه کمک نماید. با تداوم استفاده از زودفود، ماحصل کاهش ترافیک و کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا است که یکی از بحران های امروز شهر تهران می باشد.

2- افزایش سطح سلامت جامعه:

استفاده از تکنولوژی روز و ترکیب آن با فرهنگ و نیاز های مردم، گامی کوچک اما موثر در ارتقای سرانه سلامتی شهروندان به حساب می آید. بدین معنی که با امکانات جدیدی که زودفود به همراه دارد، این فرهنگ جدید و همچنین با اطلاع رسانی درباره غذاهای سالم و آگاه نمودن مردم از تاثیر رژیم صحیح غذایی، می توان نقشی موثر در ارتقای سلامت و بهبود شیوه زندگی مردم ایفا نمود.

مطالب مرتبط:

زودفود

زودفود از نگاه رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نیاز به کمک یا سوال دارید؟